Уряд анонсував ряд нововведень для агровиробників на деокупованих територіях, зокрема переглянуті залізничні тарифи та 30-відсоткова знижка для перевезень цим видом транспорту.

Про це повідомив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

Повномасштабна війна, зазначив Синєгубов, змінила економічну географію країни: логістичні витрати найчастіше не дозволяли агробізнесу виходити навіть у «нуль».

Знижена вартість для аграріїв, які відвантажують свою продукцію з визначених залізничних станцій — справедливе рішення. Таким чином будуть зрівняні тарифні умови для всіх сільськогосподарських підприємств.

— Олег Синєгубов, начальник Харківської обласної військової адміністрації.

Нагадаємо, цьогоріч аграрії Харківської області очікують зібрати врожай з майже 326 тисяч гектарів площ, відведених під озимі культури.

Минулої осені посівні площі під озимину у регіоні були розширені на 46,2% порівняно з 2022 роком, сягнувши 325,9 тисячі гектарів. Найбільше засіяли озимої пшениці — 323 тисячі гектарів. Також господарства посіяли 2,4 тисячі гектарів озимого ячменю, 0,5 тисячі гектарів жита та 22,9 тисячі гектарів озимого ріпаку, що на 57,9% більше, ніж роком раніше.

Читайте також

  • У Харківській області визначено понад 1,2 мільйона гектарів земель сільськогосподарського призначення. З них 570 тисяч га вважаються замінованими.