Цьогоріч аграрії Харківської області очікують зібрати врожай з майже 326 тисяч гектарів площ, відведених під озимі культури.

Про це повідомила пресслужба Харківської обласної військової адміністрації.

Там зазначили, що минулої осені посівні площі під озимину у регіоні були розширені на 46,2% порівняно з 2022 роком, сягнувши 325,9 тисячі гектарів. Найбільше засіяли озимої пшениці — 323 тисячі гектарів. Також господарства посіяли 2,4 тисячі гектарів озимого ячменю, 0,5 тисячі гектарів жита та 22,9 тисячі гектарів озимого ріпаку, що на 57,9% більше, ніж роком раніше.

Окрім врожаю з озимих площ, харківські аграрії планують цього року засіяти ярими культурами понад 960 тисяч гектарів. Очікується збільшення посівів під яру пшеницю, горох, гречку, просо та соняшник порівняно з минулим роком.

У Харківській області визначено понад 1,2 мільйона гектарів земель сільськогосподарського призначення. З них 570 тисяч га вважаються замінованими, повідомив начальник ХОВА Олег Синєгубов.

Нинішніми темпами на повне розмінування Харківщини знадобиться 30 років, повідомив Синєгубов. Ситуація з замінування в регіоні досить важка, продовжується очищення від мін критичної інфраструктури, а також розмінування сільськогосподарських земель.

Читайте також

  • З 29 лютого по 6 березня в Харківській області сапери знешкодили близько 1,6 тис. вибухонебезпечних предметів та розмінували майже 115 гектарів території. Крім того, було обстежено 39 гектарів сільськогосподарських угідь.