Території Липецької та Вовчанської громад були одними з найбільш замінованих в Харківській області до повторного наступу РФ на Харківщину.

Про це повідомив заступник начальника ХОВА Євген Іванов у коментарі Ґвара Медіа.

За його словами, посівна кампанія там відбувалася дуже обмежено — засіяно не більше 10% сільськогосподарських угідь порівняно з періодом до повномасштабного вторгнення.

«З огляду на воєнну обстановку, подальше оброблення сільськогосподарських земель у цих громадах неможливе. Звідти евакуюємо людей, міста та села руйнуються. Спостерігається велика активність бойових дій, артилерійських та ракетних обстрілів. Навіть проїзд у ці райони стає неможливим», — сказав посадовець.

Він зазначив, що ситуація на фронті в Липецькій та Вовчанській громадах залишається надзвичайно напруженою через постійні обстріли російських військ, що унеможливлює ведення фермерської діяльності та змушує евакуйовувати місцеве населення.

Аграрії Харківської області розраховують наростити посівні площі під урожай 2024 року до 1,3 млн гектарів, зазначав Іванов. За його словами, хоча третя весняна посівна кампанія проходить в умовах повномасштабного вторгнення, планується збільшити загальну посівну площу на 3,5% порівняно з 2023 роком. Однак через замінованість ґрунтів та бойові дії на кордоні з РФ аграріям вдасться обробити лише 68% наявних земель.

Нагадаємо, Уряд анонсував ряд нововведень для агровиробників на деокупованих територіях, зокрема переглянуті залізничні тарифи та 30-відсоткова знижка для перевезень цим видом транспорту.

У лютому 2024 року підрозділ саперів Луганського гарнізону ДСНС почали очищати територію Харківської області за допомогою механізованого розмінування. До цього протягом близько року вони працювали на Херсонщині. Журналісти Ґвара Медіа відвідали саперів у Балаклійській громаді, аби наочно побачити, як відбувається процес механізованого розмінування забруднених територій.

На Харківщині потенційно заміновано 570 тисяч гектарів землі. За нинішніх темпів повне розмінування регіону займе понад 100 років, зазначив заступник начальника ХОВА Євген Іванов. Від початку повномасштабного вторгнення РФ сапери виявили та знешкодили понад 87 тисяч вибухонебезпечних предметів, а також обстежили понад 4 тисяч гектарів території та понад 3 тисячі кілометрів ліній електропередач.

Якщо помітили підозрілий предмет — зупиніться і в жодному разі не торкайтеся до нього. Зберігайте спокій і відійдіть на відстань не менше ніж 100 метрів. Тільки потім телефонуйте 101, 102 або 112.

Читайте також

  • На Харківщині запрацює державна програма, яка оплачуватиме аграріям 80% від вартості розмінування полів