Аграрії Харківської області розраховують наростити посівні площі під урожай 2024 року до 1,3 млн гектарів.

Про це повідомив заступник начальника Харківської ОВА Євген Іванов під час брифінгу.

За його словами, хоча третя весняна посівна кампанія проходить в умовах повномасштабного вторгнення, планується збільшити загальну посівну площу на 3,5% порівняно з 2023 роком. Однак через замінованість ґрунтів та бойові дії на кордоні з РФ аграріям вдасться обробити лише 68% наявних земель.

«Під урожай 2024 року посівна площа складе 1,3 млн га, або 68% загальної площі орних земель на Харківщині. Фактично 30% землі ми не обробляємо через замінування чи розташування в прикордонних районах», — пояснив Іванов.

Зерновими культурами буде засіяно 610 тисяч гектарів — на 10% більше, ніж торік. Технічні культури займуть 557 тисяч га, картопля та овочі — 70 тисяч га, а кормові — 40 тисяч га. В структурі посівів переважатимуть олійні культури, зокрема соняшник, якого планують посіяти півмільйона гектарів. Популярною залишається соя. Водночас скоротяться площі під кукурудзою на користь соняшнику як більш рентабельної та логістично простішої культури.

Станом на 19 квітня в області вже засіяли 108 тисяч га ранніх зернових та бобових — близько 40% від прогнозу. Посівну кампанію розпочали на 10 днів раніше звичайних термінів і розраховують завершити до кінця травня — залежно від погодних умов.

«Найбільше засіяні площі великої частини Богодухівського, Красноградського та Лозівського району — їх засіюють майже на 100%. Цього не можна сказати про Куп’янський, Ізюмський, Чугуївський та частину Харківського району, на який перепадає наша зона деокупації та прикордоння», — сказав посадовець.

Нагадаємо, Уряд анонсував ряд нововведень для агровиробників на деокупованих територіях, зокрема переглянуті залізничні тарифи та 30-відсоткова знижка для перевезень цим видом транспорту.

У лютому 2024 року підрозділ саперів Луганського гарнізону ДСНС почали очищати територію Харківської області за допомогою механізованого розмінування. До цього протягом близько року вони працювали на Херсонщині. Журналісти Ґвара Медіа відвідали саперів у Балаклійській громаді, аби наочно побачити, як відбувається процес механізованого розмінування забруднених територій.

На Харківщині потенційно заміновано 570 тисяч гектарів землі. За нинішніх темпів повне розмінування регіону займе понад 100 років, зазначив заступник начальника ХОВА Євген Іванов. Від початку повномасштабного вторгнення РФ сапери виявили та знешкодили понад 87 тисяч вибухонебезпечних предметів, а також обстежили понад 4 тисяч гектарів території та понад 3 тисячі кілометрів ліній електропередач.

Якщо помітили підозрілий предмет — зупиніться і в жодному разі не торкайтеся до нього. Зберігайте спокій і відійдіть на відстань не менше ніж 100 метрів. Тільки потім телефонуйте 101, 102 або 112.

Читайте також