Організатором агентурної мережі виявився харківський підприємець.

У Харківській області знешкодили агентурну мережу, яка планувала передати ворогу технологічні розробки у сфері енергетики. За даними слідства, підозрювані під кураторством РФ збирали схеми, креслення та інструкції з виробництва парових турбін, а також комплектуючих до них зі стратегічно важливого підприємства на Харківщині. Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

«Організатором агентурної мережі виявився харківський підприємець. До злочинної діяльності він залучив інших осіб, серед яких очільник конструкторського бюро та заступник керівника цеху промислового підприємства», – ідеться в повідомленні.

Документи, які зібрали агенти, вони відцифрували та тримали в електронному вигляді аби передати російським кураторам.

За інформацією правоохоронців, ці дані були необхідні росіянам для будівництва та експлуатації ГЕС, АЕС, ТЕС, завдяки яким здійснюється видобуток електричної енергії. Вона необхідна для безперебійного функціонування військово-промислового комплексу російської федерації.

«В умовах повномасштабного вторгнення в Україну це надало би можливість збільшувати та розвивати потужності рф для виготовлення зброї, боєприпасів, вибухових речовин, інших засобів масового ураження. А також для ремонту та будівництва військової техніки, засобів радіоелектронної боротьби, безпілотних літальних апаратів», – розповіли у прокуратурі.

У організатора агентурної мережі правоохоронці виявили різну валюту на понад 5 млн грн. Ці гроші, ймовірно, чоловік отримав за роботу на РФ. Наразі підозрюваних взято під варту без права внесення застави.

Читайте також

  • Возив військових РФ на ротацію з Харківщини до Бєлгорода: підозрюють мешканця Козачої Лопані.
  • Готувала удари РФ по Харківщині: СБУ затримали підозрювану