На початок 2022 року в Харківській області було зареєстровано близько 2100 сільськогосподарських підприємств різних форм власності. Серед них 1300 – це малі та середні фермерські господарства – бізнес з площею земель до 200 гектарів. В області налічувалося близько 1300 таких ферм, зосереджених переважно на вирощуванні зернових культур.

Про це повідомив заступник начальника Харківської ОВА Євген Іванов під час брифінгу.

За його словами, від окупації та бойових дій постраждало понад 630 господарств, у тому числі 54 тваринницьких ферми. Ці підприємства зазнали таких руйнувань, що не можуть відновити роботу вже третій рік поспіль.

«Найбільше господарств постраждало в Ізюмському районі — 218. У Куп’янському районі постраждали 176 господарств, Чугуївському — 134, Харківському — 59 та Богодухівському — 43», — уточнив Іванов.

Крім того, пошкоджено або знищено понад 1100 одиниць сільськогосподарської техніки, яка була викрадена російськими окупантами або виведена з ладу внаслідок бойових дій.

Натомість на Харківщині прогнозують збільшити посівні площі до 1,3 млн га цьогоріч. Планується збільшити загальну посівну площу на 3,5% порівняно з 2023 роком. Однак через замінованість ґрунтів та бойові дії на кордоні з РФ аграріям вдасться обробити лише 68% наявних земель.

Нагадаємо, Уряд анонсував ряд нововведень для агровиробників на деокупованих територіях, зокрема переглянуті залізничні тарифи та 30-відсоткова знижка для перевезень цим видом транспорту.

У лютому 2024 року підрозділ саперів Луганського гарнізону ДСНС почали очищати територію Харківської області за допомогою механізованого розмінування. До цього протягом близько року вони працювали на Херсонщині. Журналісти Ґвара Медіа відвідали саперів у Балаклійській громаді, аби наочно побачити, як відбувається процес механізованого розмінування забруднених територій.

На Харківщині потенційно заміновано 570 тисяч гектарів землі. За нинішніх темпів повне розмінування регіону займе понад 100 років, зазначив заступник начальника ХОВА Євген Іванов. Від початку повномасштабного вторгнення РФ сапери виявили та знешкодили понад 87 тисяч вибухонебезпечних предметів, а також обстежили понад 4 тисяч гектарів території та понад 3 тисячі кілометрів ліній електропередач.

Якщо помітили підозрілий предмет — зупиніться і в жодному разі не торкайтеся до нього. Зберігайте спокій і відійдіть на відстань не менше ніж 100 метрів. Тільки потім телефонуйте 101, 102 або 112.

Читайте також