Аграріям покриватимуть 80% вартості приватного розмінування полів, інші 20% мають покрити самі власники сільгоспугідь. 

На Харківщині запрацює державна програма, яка оплачуватиме аграріям 80% від вартості розмінування полів. Про це під час брифінгу повідомив заступник начальника Харківської обласної військової адміністрації Євген Іванов.

За його словами, на Харківщині збільшується кількість постраждалих аграріїв внаслідок підривів на вибухонебезпечних предметах. Вони намагаються самостійно розмінувати власні поля, не чекаючи саперів. Завдяки програмі більшу частину вартості розмінування покриватиме держава, 20% повинні будуть покрити аграрії.

«Це перший крок на зустріч підприємцям сільгосп сектору, практично перша державна програма. Ми сподіваємося знизити до нуля кількість трагічних випадків, коли підриваються наші аграрії, працівники та сільськогосподарська техніка. Наразі кількість поранених або загиблих внаслідок самостійних розмінувань збільшується», – розповів він.

Наразі у Харківській області потенційно замінованими залишаються понад 570 гектарів територій. За 2023 та перший квартал 2024 року піротехніками було обстежено 52 тисячі гектарів землі. З них фактично потребують розмінування 5 тисяч гектарів. За цей час було розміновано трохи більш як 300 гектарів. Наразі, за словами Іванова, розмінуванням сільгоспугідь займаються лише неурядові організації.

У лютому 2024 року підрозділ саперів Луганського гарнізону ДСНС почали очищати територію Харківської області за допомогою механізованого розмінування. До цього протягом близько року вони працювали на Херсонщині. Журналісти Ґвара Медіа відвідали саперів у Балаклійській громаді, аби наочно побачити, як відбувається процес механізованого розмінування забруднених територій.

Якщо помітили підозрілий предмет — зупиніться і в жодному разі не торкайтеся до нього. Зберігайте спокій і відійдіть на відстань не менше ніж 100 метрів. Тільки потім телефонуйте 101, 102 або 112.

Читайте також