Дергачівська міська рада опублікувала тендер на закупівлю 140 квадрокоптерів Плаха FPV 7 або еквіваленту за 3 509 000 гривень. Про це стало з моніторингу порталу публічних закупівель Prozorro.

Місцем постачання товарів вказана площа Перемоги, 5 у Дергачах, а дрони мають передати до 20 червня 2024 року. Нині ж до 24 травня 2024 року приймають тендерні пропозиції.

У додатку №1 до тендерної документації вказано, що рама дрона має бути карбоновою, її розмір по осях моторів не більше 295 мм, розмір 193 х 223 мм, вага 121 г, корисне навантаження не більше 1,2 кг, швидкість руху до 120 км/г, максимальна відстань польоту 8 км, максимальна тривалість польоту не менше 20 хвилин, а діаметр пропелера – 7 дюймів.

«Закупівля цих дронів запланована для потреб підрозділів Територіальної оборони та Головного управління розвідки, які сьогодні захищають Харківську область, зокрема і Дергачівську громаду, а також інші громади. Ці підрозділи дислокуються на Дергачівщині, утримують тут рубежі оборони, не пускаючи ворога за межі державного кордону», – коментує журналісту Ґвара Медіа начальник інформаційного відділу Дергачівської МВА Олександр Кулик.

За його словами, Дергачівська міська рада продовжить допомагати українським військовим, враховуючи реальні спроможності місцевого бюджету. Це можуть бути дрони, автомобілі та інше технічне устаткування і якщо буде запит на дрони – громада купуватиме дрони, якщо на машини – тоді машини.

Дергачівська міська рада запланувала виділити на потреби Сил оборони України 12 770 000 грн протягом 2024 року. Ця сума може бути збільшена, все залежить від ходу бойових дій, стану справ на фронті, та зумовленою цими факторами кількістю запитів від підрозділів. Після вилучення ПДФО з місцевих бюджетів ми не можемо спрямувати на це сотню мільйонів гривень, як минулого року.

Торік громада передала майже 110 млн грн, тоді допомогу отримали бригади ЗСУ, ТрО, прикордонники, нацполіція, нацгвардія, управління протимінної діяльності та рятувальники.

Про Дергачівську громаду

Дергачівська громада на півночі Харківської області до війни мала населення близько 44 тисяч жителів. У громаду сходить місто Дергачі, 6 селищ та 31 село.

З початку повномасштабної війни 24 лютого 2022 року вона стала епіцентром активних бойових дій – частина була сірою зоною, а Козача Лопань, Слатине та Прудянка та інші населені пункти знаходилися в російській окупації до Харківського контрнаступу у вересні 2022 року.

На цю тему

Близнюки на Харківщині передадуть силам оборони України 14 млн грн. Близнюківська селищна громада Лозівського району передасть близько 8% бюджету 2024 року силам оборони України.

Спочатку в громаді проводили декілька публічних закупівель через систему Prozorro, але потім вирішили надати ці кошти напряму військовим частинам через субвенції, аби вони вже самостійно придбали те, що їм необхідно. Допомогу отримають підрозділи Збройних сил та Національної гвардії України.