Близнюківська селищна громада Лозівського району планує передати близько 8% бюджету 2024 року силам оборони України, повідомляє Ґвара Медіа.

  • У селищній раді розповіли, що заплановані власні надходження цьогоріч становлять близько 167 165 500 гривень.

Спочатку в громаді проводили декілька публічних закупівель через систему Prozorro, але потім вирішили надати ці кошти напряму військовим частинам через субвенції, аби вони вже самостійно придбали те, що їм необхідно. Допомогу отримають підрозділи Збройних сил та Національної гвардії України.

«На цю хвилину в нас виділено 14 мільйонів гривень. 3,2 мільйона, 1 мільйон і 230 тисяч, а вже на наступну сесію 14 березня знову виділимо субвенцією 2 мільйони і ще 2 мільйони. За підсумками першого кварталу якщо буде перевиконаний бюджет, ми маємо право ще додатково додати», – пояснює голова селищної ради Геннадій Король.

Він також розповідає про проблему з якою стикаються громади, які хочуть передавати кошти силам оборони – в Бюджетному кодексі України відсутні положення, які б прямо дозволили здійснювати видатки з місцевих бюджетів на заходи, спрямовані на посилення обороноздатності і безпеки держави: закупівлю товарів, робіт і послуг в інтересах військових частин Збройних Сил України, інших військових формувань.

Відсутність таких норм в Бюджетному кодексі України та купівля муніципалітетами допомоги військовим підрозділам несе за собою кримінальні провадження щодо працівників і посадовців органів місцевого самоврядування, що може паралізували роботу громад та знизити кількість допомоги військовим.

Голова селищної ради у коментарі Ґварі зазначив, що вже отримував роз’яснення з мінфіну, військово-цивільної адміністрації та від прокуратури, тому в громаді були змушені скасувати публічні закупівлі.

Геннадій Король звертається з проханням підтримати петицію на сайті Верховної ради про термінове прийняття законопроєкту №9560-1, який стосується цього питання. Дата завершення збору підписів – 06 травня, 2024 року, нині потрібно зібрати понад 6 тисяч підписів.

Про Близнюки

Близнюки – селище неподалік Лозової з довоєнним населенням близько 3,5 тисяч людей. У населеному пункті розташовані залізнична станція, промкомбінат, харчокомбінат, цегельня, маслоробня, промислові артілі, РТС, середня школа та будинок культури. Основна та найбільш розвинута галузь – сільське господарство.

До 2020 року Близнюки були центром однойменного району, нині ж це центр селищної територіальної громади в яку входить власне селище та 96 сіл (населення громади станом на 2020 рік близько 18 тисяч осіб).

На цю тему

Дергачі на Харківщині передадуть майже 13 млн грн для сил оборони України. Прикордонна з РФ Дергачівська громада передала на ці потреби близько 12% бюджету 2024 року.

У селищній раді Великого Бурлука закупили 16 засобів радіоелектронного захисту Оберіг PRO за 2 500 000 грн. Така система РЕБ коштує 159 600 гривень та приглушує лише сигнали, що надходять від вхідного джерела, що дозволяє уникнути непередбачених завад, незалежно від їх походження.

«Тематика різна»: у Харківській міській раді не можуть обґрунтувати тендер на розміщення в телеефірі програм за 7 млн грн. Замовити планують «послугу з розміщення в телевізійному ефірі телевізійних новин та телевізійних програм різних жанрів» за 6 998 400 грн.