Служба безпеки України продемонструвала морський дрон, який був виготовлений завдяки волонтерському збору. Перший зразок у цій партії, який СБУ показала під час тестувань, отримав назву «Авдіївка»

Його організували фандрейзингова платформа United24 спільно з Monobank і Олегом Гороховським, волонтерами Сергієм Стерненком та Ігорем Лаченковим. Завдяки українському бізнесу, міжнародним донорам і українцям зібрано майже 300 мільйонів гривень на 35 морських дронів СБУ «Sea Baby».

«Авдіївка» відрізняється від попереднього покоління, зокрема й зовнішнім виглядом. «Sea baby» 2024 року випуску — це дрон нового покоління, вдосконалений і «ще більш смертоносний для ворога». 

«Майбутнє саме за технологічними підходами у війні. СБУ сьогодні намагається бути першою в цьому напрямку, і це реально вдається. У лавах служби ми виростили унікальних фахівців з морських дронів, аби й далі вдосконалювати і масштабувати роботу з очищення Чорного моря від ворога. Наша задача: знищувати окупантів і наближати Перемогу», — зазначив Голова СБУ Василь Малюк.

Як і кожна модель морських дронів, «Авдіївка» пройде повний цикл морських випробувань. У процесі команда розробників СБУ адаптуватиме нове бортове озброєння, спеціально сконструйоване та виготовлене для використання на багатоцільових платформах, якими є «Sea Baby».

Як зазначив бригадний генерал СБУ «Хантер», новий «SeaBaby 2024» має вдосконалені технічні характеристики, більшу бойову та маневрену спроможність. Він здатен доставити майже тонну вибухівки на понад тисячу кілометрів. СБУ задумувала цей дрон як універсальну платформу, на якій буде розміщуватися різне озброєння».

Саме за допомогою морських дронів СБУ підірвала Кримський міст і вразила в цілому 11 російських військових кораблів, зокрема 5 березня українських морських дронів Magura V5 знищили російський патрульний корабель «Сергій Котов».

Читайте також

  • Україна розробила морський дрон Magura V5