Харківська міськрада не надає проєктно-кошторисну документацію на ремонт будинку, який планували відбудувати за 217,5 млн грн

Денис Глушко - 06 Березня 2024 | 15:42

У департаменті житлово-комунального господарства Харківської міської ради не змогли надати ПКД (проєктно-кошторисну документацію) щодо відновлення по вулиці Ужвій Наталії, 60 у Харкові. Журналісти Ґвара Медіа відправляли запит на доступ до публічної інформації 30 січня 2024 року, проте у міській раді досі не надали відповідь.

Мова йде про 16-поверховий будинок на Північній Салтівці у Харкові, який пошкодила російська армія на початку повномасштабної війни. Його планували відбудувати до 31 грудня 2025 року.

Проєктною документацією на аварійно-відновлювальні роботи пошкодженого будинку передбачали відновлення без зміни геометричних розмірів та його функціонального призначення, з втручанням в опорні та огороджувальні системи, із заміною або відновленням зруйнованих або пошкоджених конструкцій.

У цьому будинку:

  • кількість квартир – 127;
  • загальна площа будинку – 10 526,18 м²;
  • загальна житлова площа 4444,10 м²;
  • кількість поверхів – 16.

Харківська міська рада вже витратила у чотирьох публічних закупівлях на обстеження технічного стану, розробку проєктної документації без і з урахуванням експертизи на аварійно-відновлювальні роботи та експертизу проєктної документації загалом 1 432 938,9 грн.

Таким чином, журналісти Ґвари окрім власне проєктної документації, просили також надати: результати експертизи, звіт про технічне обстеження будівлі сертифікованим експертом з переліком рекомендацій щодо відновлення робіт, пояснювальну записку про вартість відновлення будинку та інформацію щодо характеру руйнувань багатоквартирного житлового будинку по вулиці Ужвій Наталії, 60.

19 січня департаментом ЖКГ Харківської міської ради було оголошено тендер на аварійно-відновлювальні роботи будинку по вул. Наталії Ужвій, 60 на суму 217,5 млн гривень. Офіційна причина відмови від закупівлі – скорочення видатків на здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг.

Журналісту Ґвари під час публічного заходу вдалося поспілкуватися з директором департаменту ЖКГ Харківської міської ради Євгеном Пасеновим. Нижче наводимо частину діалогу:

– Гнат Голик (журналіст Ґвари): 17 січня був оголошений тендер на 217,5 млн грн по будинку на вулиці Наталії Ужвій, 60. Торги відбувалися два дні, після чого були скасовані через брак коштів бюджетів, як було написано в протоколі відмови.

– Євген Пасенов (директор департаменту ЖКГ Харківської міськради):  Дивіться, це загальна програма державних субвенцій. Вона включає не тільки Ужвій 60. Ті об’єкти, які були у 2023 році, на які були касові видатки, вони були прийняті вже на першій комісії.

Це є об’єкти житлового господарства, освіти і таке інше. Те, що стосується другої черги, і я так її називаю, може вона так не звучить по всій державі, але об’єкти другої черги, то наступна комісія, наскільки мені відомо, буде розглядати всі об’єкти, а саме надання фінансування на об’єкти, які ви наразі питаєте – Ужвій 60 у тому числі. Найголовніше, що в нас є, це проєктно-кошторисна документація на цей об’єкт.

«Запит від людей є [на відновлення цього будинку – прим. авт.]. Наскільки мені відомо, дуже велика частина людей у місті, інша частина поділена на тих, хто знаходиться у державі і вони готові повертатися, якщо ми надамо їм таку можливість. Тобто житло, я маю на увазі. І ті люди, які знаходяться за кордоном, ну тут вже таке, будемо подивитися. Але ми орієнтовані саме на це», – додає Пасенов.

Публічну закупівлю на відбудову багатоповерхівки скасували 12 лютого 2024 року

Водночас зазначені документи департамент Харківської міської ради на запит редакції не надав, продовживши строк розгляду запиту до 20 робочих днів.

Журналісти Ґвари неодноразово оглядали цей будинок, опитали місцевих жителів, експертів з питань архітектури стосовно того, чи справді капітальний ремонт може коштувати 217,5 млн грн.

Північна Салтівка – житловий масив, який найбільше у Харкові постраждав від російських обстрілів у перші місяці повномасштабного вторгнення від російських обстрілів, там пошкоджено близько 70% багатоповерхівок.

Найдорожчий ремонт будинку на Салтівці за 217 млн гривень — дивіться відео.

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.