У Харкові серед 1460 вулиць та бульварів на честь жінок названо 16. До початку повномасштабного вторгнення по всій Україні нараховувалося 6% іменних найменувань на честь жінки.

Про це розповіла Тетяна Чернецька, віцеголова ГО «Центр гендерної культури» та координаторка діяльності коаліції «Харківщина — 1325».

Саме тому стартує акція до 140 річчю жіночого року, який відзначатимуть 8 грудня 2024 року, «Мапі України — жіночі імена». Мета — перейменувати до цього дня 140 вулиць в Україні на честь видатних жінок.

Акціє розпочнеться з Харкова, тому завтра, 7 березня, на станціях метро «Історичний музей» та «Пушкінська» і в ТРЦ «Французький бульвар» відбудеться всеукраїнська акція про перейменування вулиць на честь жінок. З 11:00 по 17:00 там можна буде зробити символічне голосування.

Коаліція «Харківщина 1325» була створена у листопаді 2021 році для просування жінок у Харківському регіоні. 1325 – це номер Резолюції Ради Безпеки ООН, яку ухвалили 2000 року під назвою «Жінки, мир, безпека». 

Команда складається з 25 представників та представниць громадських організацій, державних та комунальних установ, закладів освіти сектору безпеки та оборони. Координує діяльність Коаліції ГО «Центр гендерної культури».

Читайте також

  • Харків’яни пропонують перейменувати в’їзд Трінклера на Глісаду Джуса.