У Харкові пропонують перейменувати в’їзд Трінклера на Глісаду Джуса. Відповідну петицію зареєстрували на сайті Харківської міськради.

Увічнити в Харкові пам’ять героя російсько-української війни Андрія «Джуса» Пільщикова запропонувала авторка петиції Софія Васецька.

«Ми звертаємося з проханням перейменувати в’їзд Трінклера на Глісаду Джуса! Глісада — це шлях втілення мрії, для тих, хто закоханий в Небо! Перейменування в’їзду Трінклера на Глісаду Джуса, яка проходить між корпусами ХНУПСа, в якому навчався Андрій Пільщиков, — це безмежна повага до Героя, вдячність, шана, гордість та пам’ять про нього», — аргументує Васецька.

Що відомо про Андрія Пільщикова з позивним «Джус»

Андрій Пільщиков — льотчик-винищувач. Він народився у Харкові 1993 року, навчався у місцевій гімназії №116. У 2010-му вступив до НАУ «ХАІ», а у 2011-му — до Харківського національного університету повітряних сил імені Івана Кожедуба. Андрій Пільщиков захищав небо України від російської авіації від перших днів повномасштабного вторгнення РФ та здійснив понад 100 бойових вильотів.

«Джус» служив льотчиком-винищувачем у складі 40-ї бригади тактичної авіації. Мав понад 400 годин нальоту на літаках ХА3-30, Л-39, МіГ-29.

Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів, що Андрій Пільщиков «марив літаками в українському небі». Він написав, що капітан зустрічався в США з американськими урядовцями, розповідав про нагальні потреби Повітряних Сил, був постійно на зв’язку з каліфорнійськими пілотами, був головним рушієм адвокаційної групи із просування багатьох рішень по F-16.

«Фактично саме він, харків’янин, домігся зрушення процесу докорінної модернізації української військової авіації, вперше за роки Незалежності. Він, як ніхто інший, був готовий до навчань на літаках F-16 і сприяв швидкому навчанню побратимів. Те, що робив Андрій Пільщиков у Небі та на Землі, — важко переоцінити!», — наголосила авторка петиції Софія Васецька.

25 серпня 2023 року на Житомирщині під час виконання бойового завдання в небі заткнулося два навчально-бойові літаки L-39, внаслідок якого загинуло троє бойових пілотів, зокрема капітан Андрій Пільщиков. Його посмертно нагородили званням «Герой України» та орденом «За мужність»

Петицію на сайті Харківської міськради опублікували два дні тому, але за цей час вона набрала 779 із необхідних 5000 голосів. Якщо її підтримають 5000 харків’ян, звернення розгляне керівництво Харківської міськради.

Читайте також

«Харків має пишатися»: мати й друг «Джуса» про загибель пілота та реакцію влади – ВІДЕО

Україна прощається з харківським пілотом Андрієм «Джусом» Пільщиковим — фото