Військовий загинув 7 лютого під час виконання бойового завдання.

Президент України Володимир Зеленський надав звання «Герой України» (посмертно) льотчику з Харкова Владиславу Рикову. Відповідний указ від 24 лютого розміщений на сайті голови держави. 

В указі йдеться про те, що полковник Риков нагороджений «за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові».

Владислав Риков загинув 7 лютого під час бойового завдання в районі міста Курахове на Донеччині. У військового було 385 бойових вильотів, він повний кавалер Ордена «За мужність». 

Владислав народився та виріс у Харкові. Закінчив Авіаційний навчальний кадетський центр ім. Данила Дідика, потім – Харківський національний університет повітряних сил імені Івана Кожедуба. Проходив службу у 299-й бригаді тактичної авіації імені генерал-лейтенанта Василя Нікіфорова. У військового залишилися дружина та маленька дочка.

У Харківському державному авіаційному виробничому підприємстві повідомили, що Владислав був сином керівника ГО «Цивільний повітряний патруль» Юрія Сагайдачного.

Читайте також

Меморіальну дошку на честь пілота Тараса Редькіна відкрили у Харкові — фото. Пам’ятну дошку на честь пілота винищувача 204 бригади тактичної авіації Тараса Редькіна встановили на будівлі школи, в якій він навчався.

«Харків має пишатися»: мати й друг «Джуса» про загибель пілота та реакцію влади – ВІДЕО