«Харків має пишатися»: мати й друг «Джуса» про загибель пілота та реакцію влади – ВІДЕО

Gwara Media - 20 Жовтня 2023 | 11:05

25 серпня 2023 року на Житомирщині під час виконання бойового завдання в небі зіткнулися два навчально-бойові літаки L-39. В авіатрощі загинуло троє бойових пілотів, серед яких був капітан Андрій Пільщиков із позивним Джус.

Андрій народився у Харкові, вчився у 116-ому ліцеї та закінчив університет Кожедуба. З початком великої війни «Джус» мав понад 500 годин нальоту та одним із перших лобіював надання Україні F-16. Лілія Авер’янова, мати загиблого пілота, зазначає, що харківська міська рада жодним чином не відреагувала на загибель Андрія.

Журналісти Ґвара Медіа поспілкувалися з мамою та другом пілота і звернулись до Ігоря Терехова, аби дізнатись, чому так сталося.

Рідні та близькі Джуса створили петицію про присвоєння Андрію Пільщикову почесного звання «Герой України», яка наразі вже має 16 тисяч підписів.

Історія була створена в рамках проєкту «Локальні історії громад. Трансформація та стійкість: Харків» за підтримки Європейського фонду за демократію. Зміст публікації не виражає думку EED і є рішенням виключно його авторів, редакції Gwara Media.

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.