У результаті авіакатастрофи на Житомирщині загинув пілот Андрій Пільщиков із позивним «Джус» із Харкова.

«Андрій вісім років життя присвятив авіації. З початком великої війни мав понад 500 годин нальоту. Зокрема, під час виконання бойових завдань у складних умовах. Здобув низку державних та відомчих нагород. Був мужнім, принциповим, безкомпромісним, завжди до кінця відстоював власну думку, активно виступав у західних медіа, зокрема в питанні надання Україні сучасних літаків F-16», — пишуть на сторінці бригади тактичної авіації м Васильків.

Що відомо про авіакатастрофу

25 серпня 2023 року на Житомирщині під час виконання бойового завдання в небі заткнулося два навчально-бойові літаки L-39.

Загинуло троє бойових пілотів 40-ї бригади тактичної авіації повітряного командування «Центр» Повітряних Сил ЗС України: майор В’ячеслав Мінка, майор Сергій Проказін, капітан Андрій Пільщиков.

Про Андрія Пільщикова з позивним «Джус»

На сторінці цивільного повітряного патруля пишуть, що «Джус» ще підлітком бував на аеродромах Харківщини. Свій перший політ був на літаку Х-32–912 «Бекас».

«Ти впевнено йшов до своєї мрії, і став військовим пілотом. І в той самий час ти завжди знаходив можливість завітати до кадетів та провести заняття або організувати цікаву екскурсію.Ти завжди був своїм, рідним для кадетів, як і вони для тебе», — сказано в повідомленні.

Пілот Андрій Пільщиков із позивним «Джус», який загинув 25 серпня 2023 року / Фото: facebook.com/ukrairpatrol

Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів, що Андрій Пільщиков «марив літаками в українському небі». Постійно розповідав про все, що стосується авіації та ЗРВ (зентіно-ракетних військ).

«Андрій Пільщиков не просто пілот, це був молодий офіцер із мега знаннями та мега талантом. Це був чудовий комунікатор, він був рушієм реформ в авіації Повітряних Сил, учасником багатьох проєктів. Я часто підтримував його шалені ідеї, які давали неймовірний результат», — каже Юрій Ігнат.

Він розповів, що капітан рік тому в США зустрічався з американськими урядовцями, розповідав про нагальні потреби Повітряних Сил, був постійно на зв’язку з каліфорнійськими пілотами, був головним рушієм адвокаційної групи із просування багатьох рішень по F-16.

Читайте також

  • Меморіальну дошку на честь пілота Тараса Редькіна відкрили у Харкові — фото.