Військовий загинув у авіакатастрофі 25 серпня в Житомирській області. 

Українського пілота Андрія (Джуса) Пільщикова, який загинув у авіакатастрофі 25 серпня в Житомирській області, посмертно нагородили орденом «За мужність». Про це сьогодні, 31 січня, повідомила дівчина загиблого Меланія Подоляк.

Дівчина опублікувала світлину з нагородою та підписала: «Посмертно. Не розумію досі цього слова. Не приймаю». 

Орден «За мужність» посмертно Андрію Пільщикову / Фото: Меланія Подоляк

Андрій (Джус) Пільщиков

Військовий народився у Харкові, вчився у 116-ому ліцеї та закінчив університет Кожедуба. З початком великої війни «Джус» мав понад 500 годин нальоту та одним із перших лобіював надання Україні F-16.

Андрій Пільщиков загинув 25 серпня над Житомирщиною внаслідок зіткнення навчальних літаків Л-39. За попередньою кваліфікацією ДБР йдеться порушення правил польотів або підготовки до них.

З пілотом попрощалися 29 серпня у Києві. Віддати останню шану «Джусу» прийшли рідні, друзі, військові та небайдужі українці. Серед присутніх — командувач повітряними Силами Збройних Сил України генерал-лейтенант Микола Олещук та Сергій Притула, голова однойменного волонтерського фонду.

Читайте також

Меморіальну дошку на честь пілота Тараса Редькіна відкрили у Харкові — фото. Пам’ятну дошку на честь пілота винищувача 204 бригади тактичної авіації Тараса Редькіна встановили на будівлі школи, в якій він навчався.

«Харків має пишатися»: мати й друг «Джуса» про загибель пілота та реакцію влади – ВІДЕО