Близнюківське комунальне підприємство Комунальник у Лозівському районі планувало закупити FPV дрони та пікапи для сили оборони України, проте торги скасували через відсутність подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг та відсутність фінансування. Про це стало відомо з моніторингу порталу публічних закупівель Prozorro.

Спочатку мова йшла про закупівлю двома лотами загалом 50 FPV дронів (25 квадрокоптерів FPV «Hunter D-3» та ще 25 квадрокоптерів FPV «Hunter D-1» або їхні еквіваленти) за 1 075 000 гривень.

Ще за 3 000 000 гривень у Близнюках планували купити два пікапи Peugeut Landtrek або еквівалент.

Інформацію про скасування публічних закупівель оприлюднили ще 22 лютого, проте 4 березня сплив період оскарження такого рішення.

Журналіст Ґвари намагався поспілкуватися з контактною особою цих тендерів, аби дізнатися більше деталей, проте відповіді не отримав.

Новина оновлена 6 березня: з журналістами Ґвари зв’язалися представники Близнюків та надали більше деталей щодо цих тендерів.

«Уже з січня 2024-го ми оголосили тендери по комунальному підприємству. Прийшло роз’яснення і з Міністерства фінансів, і з військово-цивільної адміністрації, і від прокуратури. Подзвонили прямо з наголосом, що зверніть увагу – процедура передачі з комунальної в державну власність зовсім інша. Ви порушуєте. Тому ми зупинили закупівлю. Зібрали позачергову сесію і всі ці кошти передаємо субвенціями на військові частини та навіть більше», – коментує голова Близнюківської селищної ради Геннадій Король.

Близнюки – селище неподалік Лозової з довоєнним населенням близько 3,5 тисяч людей. У населеному пункті розташовані залізнична станція, промкомбінат, харчокомбінат, цегельня, маслоробня, промислові артілі, РТС, середня школа та будинок культури. Основна та найбільш розвинута галузь – сільське господарство. До 2020 року Близнюки були центром однойменного району.

Читайте ще

«Тематика різна»: у Харківській міській раді не можуть обґрунтувати тендер на розміщення в телеефірі програм за 7 млн грн. Замовити планують «послугу з розміщення в телевізійному ефірі телевізійних новин та телевізійних програм різних жанрів» за 6 998 400 грн. 

У Лозовій на Харківщині придбали системи РЕБ «Оберіг» для сил оборони за 1,3 млн грн. У тендері переміг ФОП Ващев Максим Борисович, який запропонував 1 300 000 грн (130 000 грн за одну систему РЕБ). 

Дергачі на Харківщині передадуть майже 13 млн грн для сил оборони України. Таким чином близько 12% бюджету громади підуть на підсилення Збройних сил України, Держприкордонслужби та Національної гвардії України.