У Лозівській райраді закупили засоби радіоелектронного захисту для Збройних сил України за 1 300 000 грн. Про це стало відомо з моніторингу порталу публічних закупівель Prozorro.

Місце постачання товарів або місце виконання робіт чи надання послуг: 64602, Україна, Харківська область, місто Лозова, вулиця Лозовського 10А. Строк виконання робіт чи надання послуг – з 26 лютого 2024  по 31 грудня 2024.

Голова Лозівської районної ради Вадим Гоч у коментарі Ґвара Медіа підтвердив придбання таких систем РЕБ для сил оборони.

«По-перше, будь-який орган місцевого самоврядування будь то сільська, селищна, міська, районна, обласна рада не може купувати щось ну такого типу обладнання, там ті ж самі хоч мавіки візьми, хоч РЕБи, хоч що завгодно. Те, що має військове призначення без програми», – говорить очільник райради.

Він також зазначив, що допомогу надають за запитами, які передають військові частини. Це і тим формуванням, які знаходиться на території Харківщини, так і тим, хто має пункт постійної дислокації в Харківській області, але виконують на Запоріжжі.

У тендері переміг ФОП Ващев Максим Борисович, який запропонував 1 300 000 грн (130 000 грн за одну систему РЕБ). Його основний вид діяльності — це 47.65 Роздрібна торгівля іграми та іграшками в спеціалізованих магазинах, зареєстрований у селі Шляхова Гайсинського району Вінницької області.

За інформацією порталу Drontech одна така система РЕБ коштує 147 тисяч гривень та може протидіяти квадрокоптерам DJI Mavic, Matrice, Autel, FPV дронам та БПЛА. «Глушилка» охоплює 5 частот: 900 МГц (13 Вт), 1500 МГц (9 Вт), 2400 МГц (32 Вт), 5200 МГц (20 Вт) та 5800 МГц (35 Вт).

  • Вага – 4 кг;
  • Потужність до 120 Вт;
  • Робота акумулятора до 2 годин;
  • Робоча температура від -20°C до +60°C;
  • Відстань роботи – до 2500 м.

У листопаді 2023 року бійці Збройних сил України вперше опублікували відео з використанням цієї української антидронової системи. Пристрій, який презентували назагал торік посадив три ворожі дрони. Відео з результатами роботи вітчизняної розробки на фронті опублікували єгері 68-ї бригади ЗСУ.

Більше на цю тему

Кегичівка на Харківщині оголосила тендер на пікапи для сил оборони за 4,2 млн грн. Селище у Красноградському районі оголосило тендер на закупівлю трьох автомобілів спеціалізованого призначення на базі пікап JAC Т8 4х4 Intermedite або еквівалент. 

Краснокутськ на Харківщині повторно проведе тендер на закупівлю трьох пікапів для ЗСУ за 4,2 млн грн. Громада Богодухівського району знову оголосила тендер на закупівлю трьох пікапів Peugeot Landtrek або еквіваленту за ці кошти.

Дергачі на Харківщині передадуть майже 13 млн грн для сил оборони України. Прикордонна з РФ Дергачівська громада планує передати близько 12% бюджету 2024 року силам оборони України, повідомляє Ґвара Медіа.