20 січня у штаті Юта пройде кінофестиваль Sundance, на якому відбудеться прем’єра повнометражного документального фільму «20 днів у Маріуполі».

Стрічка-дебют харківського журналіста, фотографа та режисера Мстислава Чернова розповідає, як Маріуполь переживав перші тижні повномасштабного російського вторгнення. Перші обстріли, холодні ночі без світла та тепла, бомбардування пологового, вигорівші вікна багатоповерхівок та інше.

Фільм потрапив до номінації World Cinema Documentary Competition, де виборюватиме нагороду в решти 11 фільмів з усього світу. Серед них ще один український фільм — «Залізні метелики» Романа Любого про трагедію МН17 2014 року, який зокрема покажуть на Берлінале.

Матеріали для документалки зібрали журналісти інформагентства Associated Press — Мстислав Чернов, Євген Малолєтка, Василіса Степаненко. Вони прибули до Маріуполя вночі 24 лютого за кілька годин до перших звуків повномасштабної війни.

«Це емоційно важкий, але важливий історичний документ, подія для Українського документального кіно та один з перших повнометражних документальних фільмів про повномасштабне вторгнення Росії в Україну», — пише Мстислав на сторінці в Facebook.

Стрічку «20 днів у Маріуполі» можна буде подивитись онлайн 24 та 30 січня.

  • Канада випустить документальний серіал про війну в Україні
  • На Netflix вийшов український трилер «Максим Оса»

Стежте за українським кіно та підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.