Український ВВП наразі має критично низькі показники в умовах війни. Показник може опуститися ще нижче, якщо відключення електроенергії в Україні через російські обстріли триватимуть надалі впродовж тижнів. Це зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко, повідомляє «Укрінформ».

«За нашими розрахунками, у випадку, якщо блекаути продовжуватимуться наступні кілька тижнів, ВВП України знизиться ще більше — можливо до мінус 39%…

Якщо до цього списку додадуться ще проблеми зі зруйнованими енергетичними мережами, наш ВВП впаде ще більше», — зазначила глава Мінекономіки України.

Вона додала, що відключення електроенергії зазнають не лише домогосподарства, але також бізнеси та компанії, які вимушені зупиняти свою роботу.

Свою роль може відіграти перехід бізнесу на альтернативні джерела живлення. Як приклад міністерка навела значну частину АЗС, які використовують генератори в період відключення світла.

  • У 2022 році економіка України скоротиться на третину та частково нівелює втрати у 2023-2024 роках. Нацбанк прогнозує за підсумками цього року спад ВВП на 33,4%.
  • З іншої сторони за макропрогнозами інвесткомпанії ICU у 2023 році економіка Україні відновиться на 4%, а курс долара сягне 45 гривень.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube.