Президент та прем’єр-міністр України узгоджують нову структуру уряду та зміни у кількості міністерств на наступний рік. Таку інформацію повідомляє «Дзеркало тижня».

Передбачається зміна структури управління Кабміном: запланована поява Центру уряду, який підпорядковуватиметься прем’єр-міністру.

  • Міністерство культури та інформаційної політики додасть питання європейської та євроатлантичної інтеграції та перетвориться у Міністерство Євроінтеграції, культури та інформаційної політики.
  • Міністерство розвитку громад та територій, Міністерство інфраструктури і Урядовий офіс з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій об’єднали між собою у Міністерство розвитку інфраструктури і територій;
  • Міністерство цифрової трансформації, Національне агентство України з питань державної служби (державну службу) і Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості (частково) – у Міністерство цифрової трансформації;
  • Міністерство у справах ветеранів і Міністерство соціальної політики – у Міністерство у справах ветеранів і соціальної політики;
  • Міністерство екології – змінює назву на Міністерство екології та природних ресурсів.
  • Не зміняться міністерства енергетики, закордонних справ, фінансів, юстиції, внутрішніх справ, оборони, освіти та науки, а також охорони здоров’я.

Також планують скоротити співробітників міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, в окремих випадках – більш ніж удвічі.

Наприклад, у центральних апаратах міністерств замість 9 200 залишаться 2 800 співробітників, а у територіальних органах персонал скоротять до понад 7 тисяч співробітників.

Загалом у новій структурі уряду буде, найімовірніший за все, 14 міністерств замість поточних 20.

Такі зміни у структурі Кабміну пов’язані з оптимізацією витрат. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль запевняв, що загалом видатки на утримання чиновників мають скоротитися майже на 12 млрд грн.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube.