Працівники ДБР затримали офіцера одного з Харківських територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки та одного з військовослужбовців територіальної оборони, які за гроші допомагали військовозобов’язаним уникнути мобілізації.

За даними слідства, за відстрочку від мобілізації на п’ять років чи уникнення призову чоловіки просили від трьох до п’яти тисяч доларів. За ці гроші військові обіцяли потенційним «клієнтам» організувати їм відстрочку від мобілізації, а декому навіть взагалі уникнення призову.

У Харкові затримали двох військових, які за гроші допомагали чоловікам уникнути мобілізації / dbr.gov.ua

ДБР затримало фігурантів у Харкові під час отримання другої частини хабаря від призовника, якому вони гарантували відстрочку на 5 років. На зустріч вони вже принесли готовий висновок медично-лікарської комісії, згідно, з яким призовника визнали обмежено придатним до служби у воєнний час та вже заповнений військовий квиток із відповідними відомостями.

Нині вирішують питання повідомлення затриманим про підозру за двома статтями Кримінального кодексу: в одержанні неправомірної вигоди службовою особою та перевищенні військовою службовою особою влади чи службових повноважень. Затриманим загрожує до 12 років позбавлення волі.

  • У Харкові затримали чоловіка, який за гроші допомагав виїхати за кордон.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.