8 липня в Бабаях Харківського району відкрили пішохідний туристичний маршрут «Стежка Сковороди — мандрівка джерелами».

Журналісти Ґвара Медіа розпитали одну з організаторок та голову ініціативної групи «Сковорода Крок» Тетяну Магерко про процес створення маршруту.

Ідея створення маршруту виникла, коли почала руйнуватися стара криниця на березі річки Ставицької. Власними силами мешканці відновили її — назвали «Вербна». Навколо неї облаштували квітники, купіль з карпами кої, альтанку у вигляді старої хати та гойдалку.

Криниця до ремонту / Фото з особистого архіву Тетяни Магерко
Ремонт криниці / Фото з особистого архіву Тетяни Магерко

«Нас об’єднала любов до рідного краю, інтерес до постаті Григорія Сковороди, бажання зберегти та відновити садибу Щербініних, розвивати культуру і туризм в селищі», — зазначила активістка.

Туристичний маршрут розпочинається біля пам’ятника Сковороді в центрі селища, проходить через садибу Щербініних (будинок Сковороди), Бабаївський ставок, ставок Гайдучка, панський грушник, лісове озеро, ресторан «Сковорода» та завершується гідрологічною пам’яткою природи — «Холодною Сковородинівською криницею».

Робота над маршрутом не припинилися попри початок повномасштабної війни.

Мешканці Бабаїв працюють над облаштуванням туристичного маршруту / Фото з особистого архіву Тетяни Магерко
Мешканці Бабаїв працюють над облаштуванням туристичного маршруту / Фото з особистого архіву Тетяни Магерко
Мешканці Бабаїв працюють над облаштуванням туристичного маршруту / Фото з особистого архіву Тетяни Магерко

Маршрут присвячений історії селища Бабаї, пов’язаний із постаттю Григорія Сковороди. За словами мешканців, філософ проживав тут у 1773-1774 роках.

У центрі маршруту — пам’ятка історії місцевого значення «будинок, у якому в 70-х роках XVIII ст. жив Г. С. Сковорода». Наразі пам’ятка перебуває в напівзруйнованому стані. Журналісти Ґвара Медіа звернулися до Харківської ОВА та Міністерство культури та інформаційної політики з питанням про відновлення пам’ятки.

Туристичний маршрут «Стежка Сковороди» / Фото: Сергій Прокопенко, Ґвара Медіа

Проєкт реалізований за ініціативи групи «Сковорода Крок», яка складається з мешканців селища.

Читайте також

  • Активісти провели толоку біля садиби Сковороди на Харківщині. Історична пам’ятка місцевого значення перебуває в напівзруйнованому стані декілька років: прогнилі дошки, дірявий дах. Активісти зазначають, що місцева влада відмовляється докладати зусиль для збереження споруди, тому вирішили взятися за справу власноруч.