Українська влада готуватиметься та вживатиме заходів відповідно до потенційного наступу Росії на півночі від Харкова. Наразі підстав оголошувати евакуацію з міста немає.

Про це начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов повідомив у етері телемаратону.

Щодо півночі: так, справді, ворог створює певне угруповання військ. Далі будемо аналізувати у разі ймовірних ударів з півночі.

Олег Синєгубов, начальник Харківської ОВА

За його словами, зараз вживають усіх необхідних заходів, аби бути готовими й протидіяти «викликам, які можуть бути». Зокрема, він наголосив, що «наразі немає жодних підстав, навіть теоретичних, говорити про евакуацію з Харкова».

Нагадаємо, раніше Олег Синєгубов заявив про активізацію штурмових дій російської армії на окремих ділянках лінії зіткнення на Куп’янському напрямку. Проте він зазначив, що наразі у Росії недостатньо сил для відкриття нової лінії фронту на Харківщині.

Що відомо про ймовірний наступ на Харків

5 травня аналітики(-ні) американського Інституту вивчення війни (ISW) заявили, що Росія передислокувала до Курської області батальйон 76 повітряно-десантної дивізії, готуючись до ймовірної ​​наступальної операції на північно-східні території України та, зокрема, Харкова. Водночас достатньої кількості сил для взяття українського міста у них немає.

Заступник начальника ГУР Вадим Скібіцький також припускає, що Росія готується до наступу навколо Харківської та Сумської областей на північному сході. За його словами, час російського наступу залежить від «міцності української оборони» на Донеччині. Втім основний поштовх Росії почнеться в «кінці травня або на початку червня». 

Як зазначив розвідник, російське угруповання на кордоні з Харковом наразі налічує 35 тисяч військовослужбовців, але може збільшитися до 50–70 тисяч військових. Крім того, у центральній частині Росії формують «дивізію резервів» (від 15 000 до 20 000 солдатів), яку можуть додати до основних зусиль. Утім, на його думку, цього «недостатньо» для операції із захоплення великого міста.

Також командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенанта Олександр Павлюк в інтерв’ю The Times зазначив, що, за даними українських спецслужб, Росія має план щодо захоплення Харкова чи Сум. Водночас у ЗСУ не знають, наскільки ці плани серйозні й чи можуть росіяни їх реалізувати.

Читайте також

  • Аналітики DeepState повідомили, що Росія окупувала села Кислівка та Котлярівка на Харківщині. Армія РФ продовжує наступати на відтинку Куп’янськ-Сватове-Кремінна на межі Харківської та Луганської областей.
  • «Наші військові витримають атаки агресора», — Ігор Терехов про ймовірний наступ на Харків. Мер зазначив, що «харків’ян важко налякати» й настрої міста залишаються стабільними — ніхто не виїжджає.