Армія РФ продовжує наступати на відтинку Куп’янськ-Сватове-Кремінна на межі Харківської та Луганської областей.

«Ворог окупував Кислівку та просунувся південніше Первомайського та північніше Нетайлового. Тривають бої біля Часового Яру, Новоолександрівки, Семенівки, Старомайорського та в Красногорівці», – повідомляють аналітики з Deepstatemap.

Раніше Інститут вивчення війни розповідав про те, що російські війська ведуть бої у центрі Кислівки на Харківщині. На опублікованих 2 травня геолокаційних знімках видно російську бронетехніку, ймовірно, 1-ї гвардійської танкової армії (Московський військовий округ), що діяв в центрі цього села.

Кислівка та Котлярівка на Харківщині неподалік від Куп’янська / Мапа: deepstatemap

На оновленій мапі Deepstatemap Кислівка та сусідня Котлярівка вказані як окуповані Росією території.

Кислівка — село у Петропавлівській сільській громаді Куп’янського району Харківської області. Довоєнне населення становило майже 1000 осіб. До села примикає село Котлярівка (населення до війни – 255 жителів).

Через населений пункт проходить залізниця Куп’янськ — Сватове — Попасна, однойменна станція Кислівка. Поруч проходить автомобільна дорога Н26, яка сполучає Чугуїв (Харківська область) та Мілове (державний кордон з РФ у Луганській області).

Під час російського повномасштабного вторгнення в Україну села були під російською окупацією, в ході Харківського контрнаступу українські військові звільнили від російської окупації у 2022 році.

Читайте ще

ISW: російські війська продовжують наземні атаки на Куп’янському напрямку, але не досягли підтвердженого просування. Основною ціллю Росії на цій ділянці фронту є – повна окупація Луганської області та просування на схід Харківщини та північ Донецької області.

Армія РФ окупувала Котлярівку на Харківщині — аналітики. За даними аналітиків з Deepstatemap, 5 травня росіяни проводили штурмові дії в Кислівці та Котлярівці. Як результат, Котлярівка була окупована.