Затриманий, за даними СБУ, передавав росіянам геолокації укріпрайонів з фортифікаційними спорудами та важким озброєнням ЗСУ, які обороняють місто з північного кордону.

Служба безпеки України затримала жителя Вовчанського району, який ймовірно шпигував за лініями оборони Харкова. Про це повідомили у пресслужбі відомства.

«Найбільше агресора цікавили геолокації укріпрайонів з фортифікаційними спорудами та важким озброєнням ЗСУ, які обороняють місто з північного кордону», – ідеться в повідомленні.

За інформацією СБУ, російські спецслужби також хотіли дізнатися про місця базування мобільних вогневих груп ППО, що «полюють» на дрони у прикордонних районах області.

Житель Вовчанського району під виглядом пересічного громадянина обходив місцевість, де відстежував розташування оборонних ліній та вогневих позицій ЗСУ, повідомляють правоохоронці.

Вже вдома підозрюваний позначав зафіксовані координати на картах Google та відправляв звіт російським спецслужбам.

Отриману інформацію, розповідають у СБУ, армія РФ хотіла використовувати для планування бойових операцій, у тому числі із залученням диверсійно-розвідувальних груп.

Чоловіка було викрито та затримано. За даними розслідування, ним виявився 45-річний рецидивіст, який раніше мав термін за крадіжки та нанесення тяжких тілесних ушкоджень, які призвели до загибелі потерпілого.

Він також висловлював серед оточуючих свої прокремлівські погляди, чим, на думку правоохоронців, і зацікавив російських спецслужбовців.

Наразі чоловікові повідомлено про підозру. Він перебуває під вартою, йому загрожує до 8 років тюрми.

Читайте також

  • Судитимуть експоліціянта, який став головою окупованого села на Харківщині.