За офіційною інформацією ювенальних прокурорів, в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну 546 дітей загинули та понад 1330 отримали поранення різного ступеня тяжкості.

Найбільше постраждало дітей у таких областях: Донецькій — 530, Харківській — 365, Херсонській — 150, Дніпропетровській — 137, Київській — 130, Запорізькій — 108, Миколаївській — 104.

Нагадаємо, 8 травня внаслідок обстрілу військами РФ Харкова постраждали четверо дітей. За словами начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова, 15-річний хлопець перебуває в реанімації, в стабільно важкому стані. 14-річний хлопець важкий, стабільний, переведений з операційної в реанімацію. Інший 14-річний пацієнт знаходиться в реанімації, йому вже видалено уламки, проведена операція. Наразі лікарі намагаються зберегти кінцівку.

Також внаслідок обстрілу поранення отримала 8-річна дівчинка. У неї поверхнева травма, стан дитини оцінюється лікарями як середньої тяжкості.

Крім того, 6 травня через обстріл Борової Ізюмського району постраждала 16-річна дівчина.

Примусова евакуація родин з дітьми на Харківщині

На Раді оборони Харківської області 11 квітня ухвалили рішення про примусову евакуацію родин із дітьми у 47 прифронтових населених пунктах Дергачівської, Золочівської, Липецької та Борівської громад. Йдеться про близькі до кордону з РФ населені пункти Харківського, Богодухівського та Ізюмського районів.

Станом на 7 травня з окремих населених пунктів Богодухівського, Ізюмського та Харківського районів вивезли 113 родин з дітьми. Із Золочівської громади евакуювали 15 дітей, з Борівської — 4 дитини, з Дергачівської — 64, а з Липецької — 30 дітей.

Евакуація здійснюється безплатно. Для попереднього запису необхідно зателефонувати на гарячу лінію Харківської ОВА з питань проведення евакуації за номером: 0 800 339 291. Також про бажання евакуюватися можна повідомити на гарячу лінію Мінреінтеграції 15-48 або ж написати у месенджери WhatsApp/Telegram/Viber на номер: (096) 078-84-33.

24 квітня у селі Івашки Золочівської громади завершена примусова евакуація родин із дітьми. Евакуація з інших визначених населених пунктів продовжується.

Читайте також