У регіоні всі центральні районні лікарні забезпечені генераторами потужністю від 5 до 150 кВт, говорять в Харківській ОВА.

Загалом регіону вдалося залучити понад 240 генераторів. Їх передали за сприяння Уряду, Міністерства охорони здоров’я України та за підтримки міжнародних партнерів – ЮНІСЕФ, ВООЗ, ООН та інших.

Окрім генераторів, лікарні забезпечують буржуйками на випадок, якщо світло зникне на дуже тривалий час.

«Якщо не вистачає десь генераторів, то можна звертатися по допомогу до міжнародних організацій. Вони на постійній основі підтримують наш регіон, головне – вчасно здійснити запит. Ми маємо бути готовими до тривалого відключення електроенергії», – зазначив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Таким чином, фактично 100% стаціонарів і реанімацій забезпечені генераторами. У випадку відключень електроенергії, стаціонарна допомога в лікарнях буде надаватися безперебійно. Залишається в декількох громадах доукомплектувати невеликим генераторами амбулаторії та центри первинної медико-санітарної допомоги.

  • Харкову передали генератори та конвектори для пунктів обігріву. Ірландська гуманітарна агенція «Goal Global» допомогла місту з забезпечення пунктів незламності теплом та енергією.
  • Чергова партія із 8 потужних генераторів від Міжнародного Комітету Червоного Хреста доставлена у Харківську область.
  • Загалом же в Україну протягом 2022 року бізнес і люди завезли 500 тисяч переважно малопотужних генераторів.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.