Фейк. До Дня захисту дітей UNICEF дарує подарунки

Вікторія Горак - 30 Травня 2024 | 09:31

Мережею шириться інформація, що фонд Unicef до Міжнародного дня захисту дітей, видає подарункові бокси для кожної дитини. Чи дійсно це так далі в нашому матеріалі.

Що сталося?

До нашого чат-бота «Перевірка» надійшло чимало запитів з проханням перевірити новину від анонімного Telegram-каналу «РАКЕТНА неБЕЗПЕКА» (архів) чи дійсно фонд Unicef до Міжнародного дня захисту дітей, що відзначається щорічно 1 червня, видає подарункові бокси для кожної дитини від 2006 року народження. Так, у дописі йдеться, що вартість наповнення кожного набору складає 420 євро але, при умові подачі заявки, можна отримати подарунок безплатно. Для цього потрібно перейти за нібито унікальним посиланням, обравши рік народження дитини, адже склад боксу відрізняється від її віку.

«До набору входить: новий одяг та взуття на літо, іграшки, солодкі набори з США, гігієнічні засоби та допомога від 1900 грн до 3200 грн на одну дитину!», додають автори

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Telegram-бот

Насамперед ми перейшли за посиланнями, які пропонує у дописі анонімний Telegram-канал. Зауважимо, що всі вони ведуть до Telegram-бота «Подарунки для дітей від “Unicef”».

Після активації Telegram-бота, одразу ж користувачу надходить повідомлення з проханням обрати в якому місті він має бажання отримати подарунок. Проте, натиснувши на будь-яке місто з перелічених, одразу ж натрапляємо на ще одне спонукання підписатися на закриті анонімні Telegram-канали, до прикладу: «Харків | Times» або ж «Київ | Times».

Зауважимо, що в перелічених Telegram-каналах немає жодного повідомлення чи посилання на оформлення заявки на отримання подарункового боксу для дитини на Міжнародний день захисту дітей.

Ба більше, Telegram-бот «Подарунки для дітей від “Unicef”» надсилає одразу ще 4 повідомлення про «термінове» підтвердження громадянства або свого віку. Для цього потрібно також натиснути варіант відповіді, що пересилає користувача на доєднання до інших різноманітних анонімних Telegram-каналів.

UNICEF

UNICEF – це дитячий фонд ООН, який є світовим лідером, що просуває та захищає права дітей у 190 країнах. В Україні фонд відкрив своє Представництво у 1997 році. Організація UNICEF Ukraine має свій офіційний сайт та соціальні мережі Facebook, Instagram, Х тощо.

Зауважимо, що фонд UNICEF Ukraine немає жодних посилань на своїх офіційних ресурсах на власні верифіковані Telegram-боти.

Своєю чергою, 24 травня пресслужба фонду на Facebook-сторінці застерегла громадян про шахрайські повідомлення, що пропонують батькам подати заявки для отримання подарункових наборів від UNICEF Ukraine до Дня захисту дітей.

«Наголошуємо, що ЮНІСЕФ наразі не проводить роздачу подарункових наборів чи реєстрацію на програми допомоги. Будьте обачними та не діліться своїми особистими даними з незнайомцями!», йдеться в повідомленні

Отже, перед нами черговий клікбейт, оманливим способом спрямований на збільшення аудиторії анонімних Telegram-каналів.

Тож, хочемо побажати вам не втрачати пильності. Завжди перевіряйте інформацію, яку отримуєте, а у разі виникнення сумнівів — звертайтеся до нас у @perevir_bot.

Висновок: фейк, клікбейт

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.