Україна увійшла до списку найзамінованіших країн світу.

З початку повномасштабного вторгнення міни та вибухонебезпечні предмети забрали життя 75 дітей.

Для зменшення ризиків поранення чи загибелі дітей, ЮНІСЕФ спільно з українськими міністерствами запустили сайт «Все про мінну безпеку» для батьків, вчителів та дітей.

«Жодна дитина не має ризикувати життям та здоров’ям, повертаючись додому зі школи, гуляючи в парку чи на дитячому майданчику. Доки територія України забруднена мінами, наш обов’язок – розповісти дітям про загрозу вибухонебезпечних предметів та пояснити, як залишатися в безпеці. На сайті діти та підлітки зможуть знайти цікаві мультфільми та комікси на тему мінної безпеки, а батьки та вчителі – поради, як говорити з дітьми на цю складну тему», — додав голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.

Сайт містить розділи для:

  • батьків,
  • вчителів,
  • підлітків та дітей.

У кожному викладено адаптовану до віку інформацію про види мін та правила поводження з ними.

Для вчителів підготували методичні рекомендації щодо проведення уроку з мінної безпеки та презентації для учнів різних класів.

В Україні знаходяться приблизно 174 тисячі кв. км потенційно забруднених мінами та іншими вибухонебезпечними предметами територій — це 30% нашої держави, повідомляє директор департаменту ДСНС України Олександр Чекригін.

Діти є особливою групою ризику через свою цікавість та неуважність. Фахівці фіксують мінування російськими окупантами дитячих іграшок та інших предметів, які привертають їхню увагу та становлять велику загрозу життя та здоровʼя.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.