Компанія-виробник OpenAI працює над оновленням, що дозволить змінювати ШІ-бот під окремого користувача.

Про це повідомляє видання PCMag.

Такі зміни плануються через звинувачення в упередженості щодо політичних і культурних питань. Зокрема, користувачі виявили, що бот належить до лівих політичних поглядів. В той час як прихильники цієї половини спектра не стикнуться з проблемами, погляди інших можуть бути утиснуті. Один з директорів NewsGuard (відділ Microsoft, що відображає рейтинги довіри для новин та інформаційних вебсайтів) Гордон Кровіц вважає, що ChatGPT може стати інструментом для дезінформації та політичних маніпуляцій. Наразі бот пише позитивні вірші про теперішнього президента США Джо Байдена і відмовляється писати проти його опонента — Дональда Трампа.

У OpenAI вирішили дати боту більше свободи в наданні відповідей на будь-які теми. Попри занепокоєння спільноти, компанія обіцяє залишити бар’єри, здатні запобігти неприпустимій поведінці ChatGPT.

«Тому завжди будуть певні обмеження поведінки системи. Завдання полягає в тому, щоб визначити, якими є ці межі. Якщо ми спробуємо визначитися з цим самостійно або якщо ми спробуємо розробити єдину монолітну систему штучного інтелекту, ми не дотримаємося зобов’язань, які беремо на себе в нашій Хартії «уникати надмірної концентрації влади», — заявили в компанії.

Тож, OpenAI планує дослухатись до ідей громадськості щодо наступних оновлень ChatGPT.

  • Дізнатися детальніше, що таке OpenAI та ChatGPT можна у нашому матеріалі за посиланням.

Зазначимо, що користувачі з України не мають доступу до продуктів OpenAI, зокрема ChatGPT. У компанії це рішення пояснюють це блокування небажанням порушувати санкції через те, що певні території країни тимчасово окуповані Росією.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.