500 тисяч переважно малопотужних генераторів завезли в Україну протягом 2022 року бізнес і люди, говорить прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Додатково партнери передають Україні великі генераторні установки, які здатні живити важливі об’єкти. Наприклад, медичні заклади чи помпові станції водоканалів.

«Щодня в Європі та у світі з’являються нові ініціативи на підтримку України й українців. Вже прибуло понад 200 вантажів з енергетичним обладнанням. Євросоюз пообіцяв мобілізувати для нас 900 генераторів. Дякуємо та цінуємо цей жест солідарності», — додає прем’єр.

Генератори важливі й для Пунктів Незламності, тому триває розбудова мережі таких місць. Мета держави – досягнути показника 15-17 тис. пунктів у всіх регіонах.

Для посилення фінансової спроможності громад ухвалено рішення про механізм зарахування до місцевих бюджетів 13,4% від акцизу за пальне. У 2023 ці кошти залишаться у громад, аби місцева влада мала додаткові ресурси на відбудову інфраструктури та соціальні видатки.

  • Лікарні Харківщини мають генератори. Наразі всі медичні установи, які надають стаціонарну та екстрену медичну допомогу, забезпечені генераторами.
  • Європейські міста збирають генератори для України. Ініціатива, яку започаткували Європейська асоціація міст (до якої входять понад 200 великих міст Європи) та Європарламент. Головна мета — зібрати якомога більше генераторів, щоб допомогти українцям впоратися з відсутністю електроенергії. 

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.