Його визнали кращим фотокореспондентом року за версією британської газети The Guardian.

На початку 2022 року український фотожурналіст Євген Малолєтка висвітлював насильство в Казахстані, коли його увага перемикнулася на рідну країну: з’явилося кілька повідомлень, які сигналізували про те, що Росія готує вторгнення.

Учасники мітингу з українськими національними прапорами під час ходи в Харкові, 5 лютого. Фото: Євген Малолєтка / AP

Йому не довелося довго роздумувати: він знав, що повинен повернутися на батьківщину. До середини січня він вже працював за завданням Associated Press у Харкові та на Донбасі, на сході України, де зростала напруженість серед російських маріонеткових республік.

Українські військовослужбовці керують танком в Ізюмі, 14 вересня. Фото: Євген Малолєтка

«Коли ми робили сюжет про підготовку України до війни і про те, як країна готується відбити напад Росії у разі чого, це виглядало несерйозно, – розповідає Малолетка. І протести, і підготовка маленьких груп у Харкові не викликали жодної серйозної реакції, люди жили своїм звичайним життям – ходили в театри, клуби – і все це було досить буденно, і люди говорили “війни не буде”, і ми самі не до кінця в це вірили», — додає фотокореспондент.

Молодь танцює в нічному клубі Москвич у Харкові, 30 січня. Фото: Євген Малолєтка / AP

Малолєтка знаходився у Харкові, за декілька десятків кілометрів від російських військ, зосереджених на кордоні, в той час, як дипломатичні зусилля з пошуку рішення продовжувалися.

  • Українські фотокореспонденти Євген Малолєтка та Мстислав Чернов отримали від міжнародної некомерційної організації «Репортери без кордонів» премію «За свободу преси» (Press Freedom Awards) у номінації «За вплив»

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.