Українські фотокореспонденти Євген Малолєтка та Мстислав Чернов отримали від міжнародної некомерційної організації «Репортери без кордонів» премію «За свободу преси» (Press Freedom Awards) у номінації «За вплив», пише МКІП.

Вони висвітлювали події в оточеному військами рф Маріуполі.  Церемонія вручення премії відбулася в понеділок, 12 грудня, в Парижі.

Серед злочинів росіян: погрози та переслідування журналістів, обстріли й захоплення телевеж, хакерські атаки на сайти українських медіа, обстріли офісів медіа, вимкнення українського мовлення, блокування доступу до сайтів українських медіа на окупованих територіях.

Понад сто регіональних медіа змушені були припинити роботу через погрози з боку російських окупантів, захоплення редакцій, неможливість працювати в умовах тимчасової окупації.

Також премію «За свободу преси» від «Репортерів без кордонів» отримали у 2022 році двоє працівників преси, які зараз за ґратами. Це іранська журналістка і правозахисниця Наргіз Мухаммаді та марокканський журналіст-розслідувач Омар Раді. Загалом на премію цього року було номіновано 15 журналістів і ЗМІ з 15 країн світу.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.