Український документальний фільм «20 днів у Маріуполі», знятий журналістами під час облоги міста, з’явиться на екранах кінотеатрів 31 серпня.

Стрічка-дебют харківського журналіста, фотографа та режисера Мстислава Чернова розповідає, як Маріуполь переживав перші тижні повномасштабного російського вторгнення. Перші обстріли, холодні ночі без світла та тепла, бомбардування пологового, вигорілі вікна багатоповерхівок.

«Це емоційно важкий, але важливий історичний документ, подія для Українського документального кіно та один з перших повнометражних документальних фільмів про повномасштабне вторгнення Росії в Україну», — пише Мстислав на сторінці в Facebook.

Мстислав Чернов / Сторінка Facebook Мсислава Чернова

Матеріали для документалки зібрали журналісти інформагентства Associated Press — Мстислав Чернов, Євген Малолєтка, Василіса Степаненко. Вони прибули до Маріуполя вночі 24 лютого за кілька годин до перших звуків повномасштабної війни.

Прем’єра стрічки відбулася 21 січня 2023 року на найбільшому в США фестивалі незалежного кіно Sundance.

Фільм «20 днів у Маріуполі» отримав кілька нагород на міжнародних фестивалях. Він був визнаний найкращим фільмом глядацьких симпатій на американському фестивалі незалежного кіно Sundance. Також стрічка отримала нагороди на фестивалях в Копенгагені, Клівленді, Німеччині та Україні.

Читайте також

  • Із законопроєкту про впровадження англійської мови в Україні прибрали вимогу демонструвати фільми без дубляжу.
  • У мережі з’явився офіційний трейлер документалки «День Незалежності». Дія фільму відбувається протягом одного дня — 24 серпня 2022 року, коли українці святкували 31-шу річницю відновлення незалежності країни та вже протягом пів року протистояли повномасштабному вторгненню росіян.
  • Вийшов перший трейлер документалки про життя у прифронтовому Харкові. Він розповідає про місто під час російського вторгнення у 2022 році, який за східним календарем вважається роком Тигра.