Українські військові змінюють тактику після того, як застосування західних методів не принесло очікуваних успіхів у контрнаступі проти російських військ. Про це повідомляє американське видання The New York Times.

Із західним озброєнням та сучасними тактиками ведення війни, українські військові натрапили на труднощі під час штурму російських позицій. Зокрема, замінованими полями та постійними обстрілами артилерією та гелікоптерами.

«Складна підготовка західних маневрів не давала українцям розради перед лицем обстрілів російської артилерії», — пишуть NYT.

Українські командири змінюють тактику, заявляють офіційні особи США та аналітики. Вони зосереджуються на виснаженні російських військ артилерією та ракетами дальньої дії.

«Сам контрнаступ не провалився, він затягнеться на кілька місяців до осені», — сказав старший науковий співробітник Фонду Карнегі Майкл Кофман. «Можливо, проблема полягала в припущенні, що за кілька місяців навчання українські підрозділи можуть бути перетворені на бойові дії більше, ніж американські війська, очолюючи наступ проти добре підготовленої російської оборони, а не допомагаючи українцям боротися більше. найкращим способом, який вони знають».

Президент України Володимир Зеленський наприкінці липня визнав, що контрнаступ просувається повільніше, ніж очікувалося.

«У нас були плани розпочати це навесні, але ми цього не зробили, тому що, відверто кажучи, у нас не вистачало боєприпасів і озброєнь і не вистачало належно підготовлених бригад — тобто, належно навчених цій зброї», — сказав Зеленський на американському форумі безпеки.

Президент Росії Владімір Путін сигналізує про свою стратегію — виснажити Україну та її союзників, пишуть NYT. Американські офіційні особи хвилюються, що повернення України до своєї старої тактики може призвести до витрати великих запасів боєприпасів.

Читайте також

  • Президент України Володимир Зеленський повідомляє про другу хвилю атак на російську армію. Раніше ЗСУ дуже обережно вели наступ, оскільки була затримка доставки озброєнь із Заходу. Проте тепер українські захисники наближаються до моменту, коли треба набирати темп.