Вийшов офіційний трейлер документальної стрічки «День Незалежності» режисера Володимира Тихого. Ролик з’явився на ютуб-каналі компанії-дистриб’ютора «Артхаус Трафік».

Дія фільму відбувається протягом одного дня — 24 серпня 2022 року, коли українці святкували 31-шу річницю відновлення незалежності країни та вже протягом пів року протистояли повномасштабному вторгненню росіян.

Фільм знімали одночасно в різних регіонах України. Усього у фільмуванні брали участь 11 кінооператорів. Також у стрічці використані кадри 1991 року, на яких показане перше внесення українського прапора до Верховної Ради.

Стрічку «День Незалежності» створили кінооб’єднання «Вавилон’13» у копродукції з Cineo Studio та Black Photon (Польща) за підтримки Польського кіноінституту.

Прем’єра фільму відбудеться 24 серпня 2023 року, у День Незалежності України. Однак його вже встигли презентувати цьогоріч на кінофестивалі Docudays UA.

Це друга робота українського режисера за час повномасштабної війни з Росією.

Володимир Тихий — український кінорежисер, сценарист та продюсер документальних та ігрових фільмів. Найвідоміші його проєкти: «Мудаки. Арабески», «Україно, Goodbye!» та «Вавилон’13», «Євромайдан».

Читайте також

  • На Docudays UA головний приз отримав фільм Мстислава Чернова.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!