Україна відмовилася брати участь у 26-му Манхеттенському фестивалі короткометражок через те, що його організатори вирішили відновити покази для росіян.

Про це йдеться в пресрелізі кінокомпанії «Артхаус Трафік», пише Детектор Медіа.

Компанія була організатором показів в українських кінотеатрах та розірвала відносини з Ніком Мейсоном ті його фестивалем.

Якщо торік у Росії сеанси скасували, то цього року фестиваль організував для росіян спеціальний онлайн-перегляд із російськими субтитрами в понад 50 країн світу. У Білорусі навіть є заплановані офлайн-покази.

Асистентка PR-менеджера «Артхаус Трафік» Альона Шилова прокоментувала, що це фактично робить росіян найбільш привілейованими, оскільки глядачі з інших країн не мають настільки широких можливостей.

Крім того, на сайті фестивалю є пряма інструкція для резидентів РФ, яка пояснює, як обходити підсанкційні платіжні системи при купівлі квитка, що підтверджує орієнтованість саме на росіян, уточнила вона.

Також фестиваль ухиляється від пояснення причин торішньої паузи для росіян, посилаючись на «неназвану ситуацію, що склалась».

Своєю чергою Мейсон проігнорував аргументи українського співорганізатора — кінокомпанії «Артхаус Трафік» — щодо недоцільності та підтримки Росії та надання розважального контенту її громадянам, які відповідальні за вторгнення в Україну.

Єдине, що організатори зробили — «покази для росіян» перейменували на «покази для російськомовних».

Манхеттенський фестиваль короткометражних фільмів — щорічна подія, яка об’єднує понад 100 тисяч глядачів у понад 500 містах на 6 континентах. Переможців визначають глядацьким голосуванням.

Читайте також

  • Фільм «20 днів у Маріуполі» представлятиме Україну на «Оскарі».
  • Соцмістицизм, аматорство та вкрадена історія: 7 нестандартних фактів про харківське кіно.