Інформаційне агентство Associated Press нагородили Пулітцерівською премією за висвітлення подій в оточеному військами РФ Маріуполі українських журналістів Євгена Малолєтки, Мстислава Чернова, Василіси Степаненко та француженки Лорі Хіннат. Зокрема, їх відзначили за «Громадські заслуги».

Лауреати Пулітцерівської премії / Зображення: pulitzer.org

Журналісти провели у місті близько трьох тижнів від повномасштабного вторгнення. Вони були єдиними, хто документував наслідки воєнних злочинів РФ.

На основі знятих Мстиславом Черновим матеріалів, був створений документальний фільм «20 днів у Маріуполі». У стрічці показують як Маріуполь переживав перші тижні російського вторгнення.

  • 6 квітня Документальний фільм «20 днів у Маріуполі» став одним із переможців 47-го Міжнародного кінофестивалю в Клівленді в штаті Огайо, США.
  • 2 березня Мстислав Чернов та Василіса Степаненко отримали одну з найпрестижніших для медіа премій світу — британської Royal Television Society 2023. Мстислав Чернов отримав нагороду в категорії «Оператор року», а Василіса Степаненко — у номінації «Молодий талант року». Крім того, ще у двох номінаціях відзначено фільм «20 днів у Маріуполі» — «Висвітлення міжнародних новин» та «Ексклюзив року».
  • 13 грудня Євген Малолєтка та Мстислав Чернов отримали від міжнародної некомерційної організації «Репортери без кордонів» премію «За свободу преси» (Press Freedom Awards) у номінації «За вплив».
  • 30 січня стрічку харківського фотожурналіста Чернова відзначили нагородою на американському SundanceFilmFestival.

Читати далі: Українець Євген Малолєтка – найкращий фотограф 2022 року за версією The Guardian.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.