Стрічку «20 днів у Маріуполі» харківського фотожурналіста Мстислава Чернова відзначили нагородою на SundanceFilmFestival.

Про це повідомляє Українська кіноасоціація.

Американські глядачі уподобали повнометражний документальний фільм, що показали в рамках конкурсної програми World Cinema Documentary Competition.

Показ фільму «20 днів у Маріуполі» / Сторінка Facebook Мсислава Чернова

«Для нашої команди це не досягнення, це честь. Це честь представляти українські документальні фільми та використовувати цю платформу для привернення уваги до труднощів, стійкості та хоробрості українського народу, особливо жителів Маріуполя. Сподіваюся, цей фільм не тільки викличе обізнаність та підтримку міжнародного суспільства, але й стане постійним записом російського вторгнення в Україну та потенційних воєнних злочинів, що сталися в Маріуполі», — пише Мстислав Чернов на сторінці в Facebook.

Кадр з фільму «20 днів у Маріуполі» / Сторінка Facebook Мсислава Чернова

Стрічка розповідає, як Маріуполь переживав перші тижні повномасштабного російського вторгнення. Перші обстріли, холодні ночі без світла та тепла, бомбардування пологового, вигорівші вікна багатоповерхівок та порятунок автора стрічки та його колег з Asociated Press з оточеного російськими військами міста.

Фільм був створений українським журналістом Мстиславом Черновим у співпраці з фотографом Євгеном Малолєткою та продюсером Василисою Степаненко.

Стежте за новинами кіно та підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.