Українці можуть подати заяву про обмін лампочок в застосунку Дія, повідомляють в Мінцифрі.

Перші партії ламп надійдуть до всіх обласних центрів, крім тимчасово окупованих Донецька, Луганська та Криму. А також до прифронтових Краматорська, Покровська і Кривого Рогу. До кінця лютого LED-лампи обіцяють надіслати до інших населених пунтків України.

Ця програма має на меті знизити навантаження на енергетичну систему країни та скоротити дефіцит електроенергії для користувачів.

«Перехід на LED-лампи допоможе скоротити дефіцит електроенергії. За підрахунками експертів, споживання електрики знизиться на 7-10% під час пікових навантажень. Так кожен із вас зможе зробити свій внесок у посилення енергетичної безпеки України», — повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Кожен зможе отримати 5 енергоефективних LED-лампочок за 5 старих ламп розжарювання. Для цього треба залишити заявку в застосунку Дія або на сайті:

  • авторизуйтесь в застосунку;
  • оберіть Послуги – Обмін лампочок;
  • вкажіть контактний номер телефону та відділення Укрпошти, у якому бажаєте отримати лампи;
  • зазначте тип та кількість світлодіодних ламп, які бажаєте отримати.

Заявка в Дії гарантує наявність ламп у відділенні Укрпошти.

Європейський Союз профінансував 30 млн LED-ламп, ще 5 млн ламп надасть уряд Франції. Загалом, українцям планують роздати 50 млн. На Харківську область виділили 1 мільйон.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.