До Дня захисту персональних даних команда Rakuten Viber ділиться порадами, які допоможуть українцям розібратись, як захистити приватність та убезпечити власну переписку.

Використовуйте двофакторну аутентифікацію

Це функція, що захищає обліковий запис за допомогою електронної пошти та PIN-коду. Лише ви зможете створити обліковий запис зі свої номером телефону.

Щоб включити необхідно знайти в налаштуваннях «Параметри» — «Конфіденційність» — «Двоетапна перевірка».

Використовуйте PIN-код для важливих чатів

При включенні даної функції, чат не буде показуватися в загальному списку. Його можна буде знайти та відкрити лише за встановленим паролем.

Як увімкнути: на IOS треба натиснути на назву чату зверху екрану, потім «Сховати цей контакт» і задати PIN-код. На Android підключається по-іншому: увійти в чат та натиснути налаштування, обираємо «Інформація про чат», ховаємо контакт та задаємо PIN-код.

Зникомі повідомлення

Функція для повідомлень, які ви не хочете залишати доступними в історії чату, зокрема, це стосується номерів карток, адрес, кодів доступу тощо. Працює дуже просто: ви встановлюєте таймер і через обраний проміжок часу, повідомлення автоматично видаляється.

Щоб увімкнути: натисніть на іконку з годинником у чаті 1-на-1. Встановіть бажаний таймер: 10 секунд, 1 хвилина, 1 година.

Статус «В мережі» та «Переглянуто»

Якщо користувач не хоче, щоби бачили, коли він востаннє заходив у мережу — інформацію можна приховати. Для цього достатньо зайти в «Параметри», «Конфіденційність» і обрати параметри «Переглянуто» та «В мережі»: вимкніть, знявши прапорець.

Обмежте додавання в групи — із цією функію, вас зможуть додавати в групу лише контакти з вашої адресної книги. Заходите в «Параметри», обираєте «Конфіденційність», «Настройка додавання в групи» натискаєте «Мої контакти».

Приховане фото

Ви можете приховати ваші фото від контактів, яких немає у вашій адресній книзі. Як налаштувати: «Параметри» – «Конфіденційність» – «Показувати фото» – вимкніть функцію.

Наскрізне шифрування

Ніхто не може читати ваші переписки. Ключі дешифрування для кожного чату є тільки на пристроях у вас і в співрозмовника. Те саме стосується голосових дзвінків 1–1. Пам’ятайте: ніхто, — навіть Viber, — не може прочитати ваші повідомлення в чатах. Усі чати у Viber зашифровані наскрізним шифруванням за замовчуванням та не зберігаються на серверах.

Крім того, не забувайте перевіряти активні сесії, не реєструватися на сумнівних сайтах та не використовувати однакові паролі для всіх ресурсів.

  • Читайте також: Шахрайство: Пропозиції роботи в Amazon та Rozetka. Як ми перевірили злочинну схему на собі.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.