Їх можна буде отримати незабаром, обмінявши на старі лампи розжарювання, в межах президентської програми енергоощадження для населення.

Загалом українцям планують роздати близько 50 мільйонів таких ламп — по 5 в одні руки. Перші 30 мільйонів ламп закупить Єврокомісія. На Харківську область виділили 1 мільйон, пише ХОДА.

«Ми вже отримуємо нові лампи, загалом на Харківщині плануємо обміняти 1 мільйон лампочок. У всіх регіонах України проєкт стартує з великих міст, де найбільше споживання електроенергії. Тож і ми спершу роздамо LED-лампи харків’янам, а потім поширимо на менші населені пункти області», — розповіла заступниця начальника Харківської ОВА Віта Ковальська. 

Коли і як почнуть обмінювати лампи сповістять згодом. Наразі процедура знаходиться на етапі бета-тестування. Записатися на обмін можна онлайн через Дію.

Повідомляється, що програма допоможе збалансувати енергосистему України, що зазнала суттєвих втрат від ударів росіян. За даними Мінреінтеграції, 50 мільйонів LED-лампочок можуть розвантажити роботу цілого реактора атомної електростанції.

  • Розпочався запис на бета-тест обміну старих ламп на LED у Дії

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.