Міносвіти представило порядок прийому до вишів у 2023 році на основі вдосконаленого НМТ.

Про це повідомив міністр освіти й науки Сергій Шкарлет під час брифінгу.

«З огляду на ситуацію з безпекою ми моделюємо максимально безпечний вступ, враховуємо думку батьків і абітурієнтів і подаємо на розгляд Верховної Ради спільно узгоджену модель прийому в рамках удосконаленого національного мультипредметного тесту зі вступу 2023 року», — пояснив він.

Оновлений мультитест складатиметься з двох обов’язкових предметів (українська мова та математика) й одного на вибір (історія України, іноземна мова, фізика, хімія чи біологія). Обрати дисципліну можна буде під час реєстрації на НМТ.

Тестування триватиме 180 хвилин і складатиметься з трьох блоків предметів. Час між ними розподіляють вступники самостійно.

З української мови, історії України, хімії та біології буде по 30 тестових завдань, з іноземних мов — 32 завдання, з математики — 22 завдання та з фізики — 20 завдань.

Цьогоріч запроваджується мінімальний прохідний бал, який дорівнює не менше 10 % для кожного предмета, залежно від максимальної кількості балів, що буде запропоновано в тому чи іншому варіанті тесту.

Тобто для того, щоби потрапити до конкурсного відбору на місця державного замовлення необхідно мати не менше 130 балів.

Конкурсний бал для вступу на основі повної загальної середньої освіти та освітньо-професійного ступеня професійного молодшого бакалавра має бути не менше 150 балів для спеціальностей «стоматологія», «медицина», «педіатрія» галузі знань «охорона здоров’я» та не менше 140 балів для «право», «публічне управління та адміністрування», «міжнародні відносини», спеціальності «фармація, промислова фармація».

Для мистецьких та спортивних спеціальностей, окрім НМТ буде творчий конкурс.

Також у Міносвіти зазначили, що для вступу у 2023 році можна скористатися результатами НМТ 2022 року або ЗНО 2020/2021 років.

Реєстрація на національний мультипредметний тест — 2023 розпочнеться у квітні.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.