Мстислав Чернов та Василіса Степаненко отримали одну з найпрестижніших для медіа премій світу — британської Royal Television Society 2023.

Обидва журналісти працювали в Маріуполі в складі команди The Associated Press на початку повномасштабного вторгнення. Мстислав Чернов отримав нагороду в категорії «Оператор року», а Василіса Степаненко — у номінації «Молодий талант року».

Крім того, ще у двох номінаціях відзначено фільм «20 днів у Маріуполі» — «Висвітлення міжнародних новин» та «Ексклюзив року». Документальна стрічка створена з відеоматеріалів Чернова, які відеожурналіст зміг вивезти з окупованого Маріуполя.

Премія RTS є золотим стандартом досягнення для журналістської спільноти. Вона заснована однойменною Royal Television Society — найстарішою телевізійної спільнотою у світі, створеною у Великобританії в 1927 році. Статус «Королівської» отримала в 1966 році. Покровителем організації в 1997 році був Принц Уельський.

Мстислав Чернов уже всьоме потрапляє в номінації RTS і втретє отримує нагороду: у 2015 році він став кращим у категорії «Молодий талант року», у 2016 переміг у номінації «Оператор року». Цьогоріч Мстислав отримав премію за висвітлення подій у Маріуполі під час облоги міста російськими військами в лютому-березні 2023 року в складі команди The Associated Press разом зі Степаненко та Євгеном Малолєткою.

Євген Малолєтка, Василіса Степаненко та Мстислав Чернов / icfj.org

Василіса Степаненко вперше потрапила в шорт-ліст премії й одразу отримала нагороду. Журі відзначили її репортажі з Ізюма та розслідування про події в Маріуполі.

За висвітлення облоги Маріуполя команда AP, що створювала фільм, і Чернов особисто отримали премії:

  • Deutsche Welle Freedom of Speech Award;
  • Премію імені Георгія Ґонґадзе;
  • Knight International Journalism Awards;
  • Biagio Agnes Award;
  • Bayeux Calvados-Normandy Award;
  • Elijah Parish Lovejoy Award;
  • Free Media Awards;
  • CJFE International Press Freedom Award.

20 січня у штаті Юта пройшов кінофестиваль Sundance, на якому відбулася прем’єра повнометражного документального фільму «20 днів у Маріуполі».

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.