Фото Дмитра Козацького, з позивним «Орест» та харківського фотографа Сергія Бобока увійшли до списку найкращих світлин року за версією The Guardian.

Усього до рейтингу потрапило 20 світлин.

Фото Дмитра Козацького зроблено на металургійному заводі «Азов» за день до того, як військовослужбовцям полку «Азов» віддали наказ вийти звідти.

Інший знімок харківського фотографа Сергія Бобока для AFP. На ній зображено святкування весілля волонтерів Анастасії Грачової та Антона Соколова на руїнах міста. Церемонія відбувалася на одній зі станцій харківського метро.

Весілля серед руїн Харкова / Сергій Бобок

У рейтингу The Guardian є ще одна світлина, зроблена в Україні на початку березня. Це прощання на залізничному вокзалі в Одесі. Автор – Салван Джорджес: 

«Я йшов по перону, коли побачив світло з одного вікна. Там був чоловік, який емоційно прощався з жінкою, яка піднялася на борт. Я відклав камеру. Це може бути їхнє останнє прощання: я не маю права його переривати. Але чоловік кивнув, тож я почав фотографувати. Я помітив, що плачу за камерою. Коли потяг рушив, він пішов за ним на платформу. Коли він не встигав за цим, він повернувся до мене зі сльозами на очах. Ми стояли разом мовчки», – ділиться фотограф.

Емоційне прощання на залізничному вокзалі в Одесі / Салван Джорджес
  • За версією цієї ж британської газети Євген Малолєтка став найкращим фотографом 2022 року. 

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.