Внаслідок російських обстрілів найскладніша ситуація з енергетикою склалася на Харківщині та Дніпропетровщині. У Харкові від 200 до 250 тисяч жителів залишаються без світла кожну годину.

Про це в ефірі Радіо Свобода розповів генеральний директор компанії YASNO Сергій Коваленко.

Як зазначив Коваленко, у Харкові наразі неможливо забезпечити 100% споживачів.

«Діють мережеві обмеження. Це означає, що не можна подати електроенергію, яка йде на інші частини країна на саме місто» — каже гендиректор YASNO.

Він додав, що в енергосистемі України є генераційний дефіцит у пікові ранкові та вечірні години. Тобто країна хоче споживати більше, ніж може виробити. Це враховуючи те, що у квітні та травні енергоспоживання одне з найнижчих у році.

«Ми маємо розуміти що навіть на низькому споживанні у нас є дефіцит».

Коваленко закликав до економії електроенергії та підкреслив, що кожне домогосподарство може зекономити близько 20% електроенергії без суттєвих втрат.

Світло на Харківщині

ТЕЦ-5 Харків втратив основні потужності генерування теплової та електричної енергії міста після російської атаки, яка сталася 22 березня. За словами Харківського міського голови Ігоря Терехова, ТЕЦ-5 повністю зруйнована. Через це неможливе виробництво ні електричної, ні теплової енергії.

Також вночі 4 квітня армія РФ атакувала Харків безпілотниками, унаслідок чого були влучення по одній з трансформаторних підстанцій, яка вже постраждала внаслідок масованого обстрілу 22 березня.

Внаслідок ракетного обстрілу Росією вранці 11 квітня на Харківщині було пошкоджено ТЕЦ, яка забезпечує Харків теплопостачанням, а також повністю зруйновано трансформаторну підстанцію. Близько 5 ранку 11 квітня російські військові завдали щонайменше 10 ударів, попередньо ракетами С-300, по критичній інфраструктурі Харкова та області.

Читайте також

  • На Харківщині за добу заживили 1737 абонентів, які вимикалися через обстріли, однак на ранок знеструмлено майже 40 тисяч споживачів, у томи числі через повторні вечірні та нічні обстріли.
  • З початку повномасштабного вторгнення Росія пошкодила або знищила 660 об’єктів електропостачання у Харківській області.
  • Через похолодання й збільшення навантаження графіки погодинних відключень електроенергії у Харкові та Харківській області сьогодні збільшать на одну годину, відповідно до 4 години на добу.