Президент України Володимир Зеленський призначив довічну державну стипендію художнику, мистецтвознавцю та почесному громадянину Сахновщини Івану Козироду, який помер 29 квітня в Одесі.

Відповідним указом №311/2024 від 9 травня Зеленський призначив державні стипендії 23 видатним діячам культури й мистецтва. Згідно з документом, п’ятеро людей отримуватимуть від держави довічні стипендії, ще для 18 діячів призначені стипендії строком на два роки.

Одним зі стипендіатів став Іван Козирод, про смерть якого повідомив Володимир Кудлач, колега-спілчанин Івана з Одеської Обласної Організації Національної Спілки Художників України. Він зазначив, що Козирод помер 29 квітня, а 1 травня відбулася панахида.

В указі №311/2024 йдеться, що державні стипендії виплачуються з першого числа наступного місяця. Проте у разі смерті стипендіата виплата припиняється з наступного місяця від його смерті.

Журналісти Ґвара Медіа звернулися до Офісу Президента України за коментарем щодо виплати стипендії померлому Івану Козироду або його родині. На момент публікації новини відповідь не надійшла.

Також Зеленський цим же указом призначив дворічну стипендію композитору з Близнюків Харківської області, Заслуженому діячу мистецтв України, члену Національної спілки композиторів України від 1983 року Віктору Степурку.

Що відомо про Івана Козирода

Іван Козирод — педагог, мистецтвознавець, художник, автор графічних пейзажів та натюрмортів, член Національної спілки художників України, ветеран Другої світової війни. Народився художник 14 жовтня 1923 року в селищі Сахновщина Харківської області.

З 1962 по 1966 роки був призначений заступником директора з наукової роботи в Одеську державну картинну галерею. А з 1966-го впродовж восьми років очолював Музей західного і східного мистецтва. 

Його найвідоміші твори: «Михайло Жук», «Невідомі твори Олексія Шовкуненка», «Млин» (1975), «Лісовий струмок» (1982), «Перший сніг» (1985), «Троянди» (1986). Також мистецтвознавець уклав каталоги «Одеський музей західного та східного мистецтва» (1973), путівник «Одеський музей західного та східного мистецтва» (1977), альбом «Михайло Жук» (1987).

Читайте також:

  • У Харкові запрацював культурний центр DRUK. Він розташований на одній із найстаріших вулиць міста та, як і сама будівля, є пам’яткою архітектури місцевого значення.