Фейк. У Швеції у продажі з’явився енергетичний напій зі «сльозами Зеленського»

Ігор Сум - 04 Лютого 2024 | 12:23

Одним із найпоширеніших наративів російської пропаганди є «Дискредитація Президента України». Ми неодноразово спростовували як маніпуляції, так і численні фейки на цю тему. Нещодавно в мережі з’явилася інформація про те, що у Швеції продають енергетичний напій з написом «сльози Зеленського». Чи дійсно це так — читайте в нашому матеріалі.

Що сталося?

16 січня Telegram-канали «ДядяСлава» (архів) та «VOBLYA» поширили інформацію про те, що у Швеції нібито продають енергетичний напій з написом «сльози Зеленського». 

«Шведська компанія, що випускала раніше енергетики з такими смаками як: «Піт з мошонки», «сік з жопових ягід» випустила новий смак — ним став «Сльози Зеленського», — коментують допис автори каналів.

За доказ наводиться зображення двох рядів бляшанок з оригінальними написами. На одній з них наявне обличчя Володимира Зеленського з відповідним написом англійською: «Zelensky‘s Tears»(«Сльози Зеленського»). 

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

Аналіз

Скориставшись сервісом Google зі зворотного пошуку зображень, ми відшукали оригінальне зображення(архів 1, архів 2). 

Насправді на жовтій бляшанці з нібито зображенням Зеленського присутній лише нецензурний текст англійською мовою: «FUCK YOU YOU FUCKING FUCK».

Варто зазначити, що було відредаговано зовнішній вигляд і трьох інших бляшанок.

Також, з допомогою пошуку в Google за ключовими словами «FUCK YOU YOU FUCKING FUCK» ми відшукали шведського виробника даного напою: «OVRHYPD».

На сайті компанії дійсно присутні (архів) зазначені напої, а також, оригінальне зображення (архів) жовтої бляшанки. Зауважимо, що напис на ній немає нічого спільного ані зі світлиною Володимира Зеленського, ані з підписом «Сльози Зеленського».

Отже, фейкороби взяли зображення енергетичного напою що дійсно існує та відредагували його, додавши фото обличчя Володимира Зеленського та підпис «Сльози Зеленського». 

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.